Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/297587/virtual/www/domains/skolapolevsko.cz/wp-content/plugins/astra-addon/addons/blog-pro/classes/class-astra-ext-blog-pro-images-resizer.php on line 168

Až vyrostu – projekt DDM Smetanka

V pátek 16.6. v čase dopolední výuky se 2. a 3. třída rozloučila s krásným projektem DDM Smetanka, „Až vyrostu“, který byl věnován pozorování rostlin a živočichů na loukách v blízkosti naší školy a také lidovým tradicím, mnohdy již zapomenutým. Letní program jsme strávili převážně v terénu. Počasí nám přálo, takže jsme se mohli směle rozběhnout směrem na louku nad lyžařským vlekem, zkoumat hmyz a život v trávě, pozorovat, co právě kvete. Překvapila nás rozmanitost složení „trávy“, podařilo se nám nasbírat téměř 40 druhů rostlin! Mnohé zvládneme určit a poznáme, ze kterých si můžeme uvařit čaj.

A to nejlepší na konec – v páteční podvečer jsme se potkali, tentokrát i s některými rodiči, abychom slavnostně uzavřeli celoroční projekt s DDM Smetanka. Hlavním tématem byly pozapomenuté tradice, které se vážou ke svátku Svatého Jana. Holky se ozdobily zlatým tetováním na tvář a společně jsme vyrazili na ‚naší ‚ louku. Velké i malé ženy v tichosti natrhaly kytici, abychom si uvily věnce z devatera kvítí. Ztišení jsme uzavřely propojením zlatou nití. Mezitím se opodál chlapecká skupina pustila do kosení trávy a přípravy ohně, včetně řezání a sekání dřeva. Vyzkoušeli si starou hru ‚Na krále ‚. Na závěr opékání, sdílení a honička ve vysoké trávě. Krásné to bylo… děkujeme organizátorkám i všem, kteří přišli, pomohli, pobyli…tak snad někdy ještě na viděnou.

Přejít nahoru
Přejít na začátek