Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/297587/virtual/www/domains/skolapolevsko.cz/wp-content/plugins/astra-addon/addons/blog-pro/classes/class-astra-ext-blog-pro-images-resizer.php on line 168

Cesta do pravěku

Jelikož se žáci 4. ročníku učili několik hodin o pravěku, rozhodli jsme se, že si závěrečnou hodinu vlastivědy zpestříme. Vžili jsme se převážně do doby kamenné starší a mladší.

Děti se převlékly do kožešin, ozdobily se nejrůznějšími šperky, a dokonce si opatřily i pazourkové dýky a kopí. Děti byly opatrné, a tak se naštěstí nikomu nic nestalo.

Vysvětlovali jsme si, jak si pravěcí lidé rozdělávali oheň. Viděli jsme zajímavé dokumenty o živočiších z doby pravěké. Tyto živočichy pak děti namalovaly.

Vzpomněli jsme si na lovce a sběrače ze starší doby kamenné. Chlapci se se svými zbraněmi vydali na lov. Dívky poskytly bobule, pomocí nichž potom děti malovaly kreativní obrázky.

Nebylo to jednoduché, neboť jsme se dorozumívali pouhými skřeky a občasnou jednodušší řečí.

Děti přemýšlely, jaká pravěká jména by se jim líbila. U ohně jsme si za doprovodu zvučného kamene a dřeva zatančili. Děti si zasoutěžily ve vědomostním kvízu.

Moc jsme si tuto cestu za poznáním užili a budeme se těšit na další tematický projekt!

Bc. Lucie Špádová, třídní učitelka

Přejít nahoru
Přejít na začátek