Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/297587/virtual/www/domains/skolapolevsko.cz/wp-content/plugins/astra-addon/addons/blog-pro/classes/class-astra-ext-blog-pro-images-resizer.php on line 168

Projekt Polevsko – Budyšín

Po dvou mezinárodních projektech Erasmus plus k nám přišla nabídka, již nešlo odmítnout. Gregor Ilguth, který částečně žije na Polevsku, propojil naši školu s budyšínskou školou, ve které učí. Projekt Naše podobnosti, podpořený Česko – německým fondem budoucnosti, umožní dětem čtyři mezinárodní setkání.

První seznámení proběhlo u nás na Polevsku. Setkání stovky dětí skvěle zorganizovali profesionální animátoři. Vedení se ujali rodiče našich žáků, Petra Zahradníčková a manželé Šupovi. Druhý projektový den jsme prožili na začátku září. Strávili jsme pestrý a zábavný den v Budyšíně. Třetí projektový den budeme hostit Budyšín s Mikulášem, čerty a anděly. Poslední projektové setkání prožijeme v Německu.

Cílem projektu je prozkoumat, kdo žije za hranicemi nedaleko nás. Často děti zjišťují, jak hodně jsou si podobné. Kooperující aktivity probíhají v českém a německém jazyce. Přichází motivace bořit jazykovou bariéru. Každé setkání přináší všem nejen nová slovíčka, ale také přátelství a rozšíření obzorů.

Děkujeme všem nadšencům, kteří věnují svůj volný čas příhraničním vztahům a partnerským projektům.

Přejít nahoru
Přejít na začátek